Hakkımızda

2002 yılında kurulmuş  olan firmamız, bir mühendislik ve müşavirlik kuruluşudur. Bu yıllardan daha öncesinde yine su yapıları konularında diğer kardeş firmalar ile bir çok başarılı projelere  imza  atmış, gerek  kamu  kurum ve kuruluşlarına ve gerekse özel sektör firmalarının inşaat ve uygulama  aşamasında  bulunmuş  ve bu projeleri tamamlayarak başarıyla hayata geçirmiştir.

Kardeş   şirketlerimizde hidrolik  santraller  ve su yapıları projelerinin uygulama aşamasında  göstermiş olduğumuz başarıyı, 2002 yılında mühendislik hizmetleri alanında SİBA ELEKTRiK   şirketini kurarak  bu alana  da kaydırmış bulunmaktayız.  Firmamız  mühendislik  hizmetlerinin sunumu sırasında önceki yapım işlerinin verdiği tecrübeyle, daha doğru, hızlı ve yatırımcı açısından daha az maliyetli ve maksimum verimli proje dizaynları yapmaya başlamıştır.

Firmamız, çeşitli alanlardaki geniş kapsamlı projelerle ilgili mühendislik,  mimarlık. müşavirlik  ve kontrolör hizmetleri vermektedir.  Firmamız, su ve toprak  kaynaklanın geliştirilmesinden enerji üretimine, evresel etki değerlendirmesi çalışmalarından ulaştırma yapıları ve binalara kadar bir çok alanda önemli tesislerin planlanması, projelendirilmesi ve gerçekleştirilmesini üstün bir görev anlayışı olarak benimsenmiştir.

Firmamızın başlıca çalışma alanı  ve uzmanlık sahası; yerli/yabancı  kurum ve kuruluşlara mühendislik   ve müşavirlik   hizmetlerinin   sunulmasıdır. Firmamız  bütün proje konularında; gerekli tüm mühendislik standartlarına uygun, sorumluluk sahibi ve teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak hızlı, doğru ve dinamik hizmet verme görev ve anlayışı içindedir. Güçlü ve deneyimli kadrosu ile dünya literatürünü ve teknik gelişmeleri yakından takip ederek çalışmalarını sürdüren firmamız;  gerektiğinde   başka kurum, kuruluş  ve üniversitelerden de destek alarak bu anlamda ekip odaklı bir çalışma anlayışının gelişmesini hedeflemiştir.

Firmamız sektördeki  16 yılını geride  bırakarak şimdiye kadar yüzün üzerinde ve toplamda 1600 MW kurulu güçte hidroelektrik santral ve su yapıları projesinin planlama aşamasında, mühendislik hizmetleri  aşamasında ve uygulama aşamasında başarı ile bulunmuştur.